Me këtë notë është vlerësuar Meritan Shabani për debutimin te Bayerni – Lajmi.net
Me këtë notë është vlerësuar Meritan Shabani për debutimin te Bayerni
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:57, 28 April 2018
Kampioni Bayern Munich ka fituar me lehtësi ndaj Frankfurtit përkundër shumë mungesave në një ndeshje të Bundesligës, në të cilën debutoi si titullar edhe talenti kosovar, Meritan Shabani, të shtunën pasdite.

Kosovari u zëvendësua nga Thiago Alcantara në minutën e 56-të të ndeshjes.

Djelmoshat e Jupp Heynckes triumfuan 4-1 me golat e Dorsch në minutën e 43-të, Sandro Wanger në minutën e 76-të, Rafinhas në minutën e 87-të dhe Sules në të 90-tën.

Golin e vetëm për mysafirët e realizoi Sebastian Haller në minutën e 78-të.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.

Meriton Shabani, i dyti nga ana e djathtë

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO