Me këtë formacion Real Madrid do ta kërkojë fitoren ndaj Getafes (FOTO) – Lajmi.net
Me këtë formacion Real Madrid do ta kërkojë fitoren ndaj Getafes (FOTO)
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 16:17, 13 October 2017
Këtë fundjavë rikthehen emocionet e kampionit spanjoll të futbollit.

Pas ndeshjeve të kombëtareve, La Liga rikthehet për të zhvilluar ndeshjet e xhiros së tetë.

Kampionët aktual të La Ligas, skuadra e Real Madrid, luan derbin lokal në udhëtim te Getafe, skuadër kjo e rikthyer në elitën e futbollit spanjoll.

Ndeshja mes Getafes dhe Realit, luhet ditën e shtunë me fillim nga ora 16:15.

Trajneri Zinedine Zidane, për këtë ndeshje nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Mateo Kovacic, Gareth Bale dhe Dani Carvajal, ndërsa Keylor Navasit i është dhënë pushim, për të qenë i gatshëm për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Tottenhamit, të martën.

Se si mund të duket formacioni i Realit në udhëtimin te Getafe, mund ta shikoni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO