Me këtë dietë rrezikoheni si me anoreksinë! – Lajmi.net
Me këtë dietë rrezikoheni si me anoreksinë!
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 12:13, 31 December 2017
Ekspertët po konsiderojnë dietën e ujit, si një nga më të rrezikshmet për shëndetin e njeriut.

 

Ky llogaritet si një regjim për trupin, ku u ndalohet konsumimi i të gjitha ushqimeve përveç çajit, ujit dhe kafesë, porse kjo po del të jetë e rrezikshme sikurse anoreksia, transmeton Klan Kosova.

Kështu thotë Joanne Labiner, si eksperte e ushqyerjes dhe çrregullimeve shëndetësore, ndërsa tha se kjo dietë mund të jetë aq e keqe për organet e njeriut. Kjo sepse sipas saj, njerëzit me anoreksi mund të vdesin nga një atak një zemër.

Joanne, ka rekomanduar madje që këtë dietë të mos e përdorin sidomos në një kohë të vitit kur njerëzit argëtohen në kohën e Krishtlindjeve.

Fjalët kyçe: Çokollatë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble