McLaren 720S thyen rekordin që dikur e mbante Lamborghini Huracan (Video) – Lajmi.net
McLaren 720S thyen rekordin që dikur e mbante Lamborghini Huracan (Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:15, 8 August 2018
Me këtë rast, ka thyer edhe rekordin e vet duke mundur modelin 675LT

Pista Magny-Cours e Francës, u shfrytëzua nga Honda Civic Type R, për të thyer rekord shpejtësie, transmeton Telegrafi.

Por, kjo është një veturë që tërheqë me rrotat e përparme, ndërsa ende ka hapësirë për të thyer rekorde me super-makinat që janë legale edhe për rrugë normale.

Një prej këtyre makinave, është McLaren 720S që arriti të kalojë xhirot e pistës për 1:47.05.

Kjo super-makinë ka shfrytëzuar gomat Pirello P Zero Trofeo R, që të kalojë rekordin të cilin deri më tani e mbante Lamborghini Huracan Performante. Nuk është vetëm kjo makinë italenë që u mposht nga 720S, pasi prapa në liste kanë mbetur edhe Porsche 911 GT2 RS, si dhe Radical SR8 RX.

Bashkë me ta, edhe McLaren 675LT që dikur e mbante u shpall më i shpejti i kësaj piste.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO