Mbyllet Trepça – Sigal Prishtina, rezultat i thellë – Lajmi.net
Mbyllet Trepça – Sigal Prishtina, rezultat i thellë
Autori: Lajmi.net BasketbollLajme futbolliSport 20:59, 3 May 2017
Pas fitores në ndeshjen e parë në Prishtinë, skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore edhe në takimin e dytë të serisë gjysmëfinale ndaj Trepçës në Mitrovicë.

Kryeqytetasit diferencën e bënë në pesëminutëshin e parë të çerekut të dytë, duke aplikuar mbrojtje të fortë dhe sulm efikas, për t’i dhënë kështu kahjen e duhur ndeshjes, me çerekun e parë që ishte kryesisht i barabartë.

Edhe në pjesën e dytë, skuadra kampione në fuqi e Kosovës u tregua më e mirë sesa skuadra vendase dhe takimin e mbylli me rezultat të thellë 77-119, për të krijuar kështu epërsi 2-0 pas dy takimeve të luajtura.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Sigal Prishtina, Trepça

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3