Mbyllet pjesa e parë e finales Bashkimi-Prishtina, ky është rezultati – Lajmi.net
Mbyllet pjesa e parë e finales Bashkimi-Prishtina, ky është rezultati
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 19:55, 24 May 2017
Bashkimi dhe Sigal Prishtina e kanë mbyllur baras (33-33) pjesën e parë të ndeshjes së katërt të serisë finale të kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll.

Skuadra mysafire luajti më mirë në pjesëlojën e parë, në të cilën shënoi katër pikë më shumë se vendasit (14:17).

Vendasit u angazhuan më shumë në çerekun e dytë duke arritur në një moment që ta barazonin rezultatin dhe të kalonin në epërsi.

Megjithatë, basketbollistët e klubit kryeqytetas u kthyen në sekondat e fundit për të shkuar në pushim me rezultat të barabartë (33-33).

Fjalët kyçe: Bashkimi, Sigal Prishtina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion