Mbyllet afati kalimtar në basketboll, ky klub bën transferime më shumë se Prishtina – Lajmi.net
Mbyllet afati kalimtar në basketboll, ky klub bën transferime më shumë se Prishtina
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 18:58, 15 September 2017
Të premten në ora 17:00 ka përfunduar afati kalimtar veror, ka njoftuar FBK.

Sigal Prishtina është përforcuar me gjashtë lojtarë, tre prej tyre amerikanë, ndërsa Dardan Berisha llogaritet përforcimi më i madh.

Me përforcime janë dalluar edhe Bashkimi dhe Golden Eagle Ylli.

Madje kjo e fundit për nga numri, ia ka kaluar edhe Prishtinës.

Lista e përforcimeve:

KB SIGAL PRISHTINA:

Eric Koen Johnson (SHBA)

Wayne Ernest Martin (SHBA)

Mann JR John Stuart (SHBA)

Alban Veseli (Peja)

Dardan Berisha (Juvecaserta-Itali )

Lis Shoshi (SHBA)

KB BASHKIMI:

Samir Zekiqi (Trepça )

Urim Zenelaj ( SigalPrishtina)

Ljubo Shamadan (Kroacia)

Aleksandar Gruev (Bullgaria)

Jamir Rhashaad Hanner (SHBA)

KB GOLDEN EAGLE YLLI:

Artin Gashi (Rahoveci)

Teylor Hanif Bassick (SHBA)

Michael Harmon II (SHBA)

Arian Tahiri ( Bashkimi )

Besnik Azemi (Trepça)

Egzon Kuqi (Peja )

Arif Mehmeti (SHBA)

KB RAHOVECI:

Kreshnik Avdija (Vëllaznimi)

JuniousTornelusProëell JR (SHBA)

Kyle, Lee Sovine (SHBA)

Xavier Tirel Newson (SHBA)

KB KERASAN PRISHTINA:

KujtimUjkani (Vushtrria Basket)

Arbnor Haliti (i lirë)

KBF PRISHTINA:

Irma Konjusha (Penza)

Diedona Halitaj (Penza)

Edita Medunjanin (Penza )

KB LIPJANI:

Fisnik Juniku ( Istogu )

KB VITIA:

Rron Deqani

Visar Latifi

KB KALAJA:

Ujakan Karanezi (Goldene Eagle Ylli )

Alex Houston (SHBA)

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO