Mblidhen rreth 15 mijë euro për Fitore Ibishin nga Podujeva (VIDEO) – Lajmi.net
Mblidhen rreth 15 mijë euro për Fitore Ibishin nga Podujeva (VIDEO)
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 10:19, 22 June 2017
Vetëm mbrëmë pas iftarit janë mbledhur rreth 15 mijë euro për Fitore Ibishin nga Podujeva.

Të hënën ose të marten Ibishi do të niset për diagnostifikim për në Gjermani.

Vajza 24 vjeçare me të cilën tani komunikohet vetëm duke i shkruar në letër, ka filluar nga tetori i vitit të kaluar të ketë simptoma të një sëmundje shumë të rrallë edhe në botë.

Në klinikën e Neurologjisë në QKUK, ajo është hospitalizuar një muaj më vonë.

Sipas etapave të zhvillimit të sëmundjes, mjekët dyshojnë se Fitorja vuan nga sindroma Susak, sëmundje kjo e re edhe në literaturën shkencore, e përshkruar për herë të parë në vitin 1990.

Klan Kosova dy ditë më parë ka përgatitur një storje për Fitore Ibishin, e cila është shikuar qindra mijëra herë dhe si shkak i kësaj kanë ardhur ndihma nga të gjitha anët për vajzën me sëmundjen e rrallë.

Më poshtë i gjeni të dhënat ku mund të ndani mjete për të ndihmuar shërimin e Fitore Ibishit.

Nr. I xhirollogarisë:

Raiffeisen Bank

XK051501040002728249

Pronare e llogarisë: Elfije Ibishi(motra e Fitores)

Swift code: RBKOXKPR

Numri kontaktues: +37744741847

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO