Mbajeni frymën dhe bëhuni gati për një tjetër përballje të shekullit – Lajmi.net
Mbajeni frymën dhe bëhuni gati për një tjetër përballje të shekullit
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 18:03, 5 June 2017
Anthony Joshua ka vendosur të caktojë rimeç me Wladimir Klitschkon.

Kështu ka bërë të ditur organizatori i meçit, Eddie Hearn

Joshua në muajin prill arriti fitoren më të madhe në karrierë, duke e mundur Wladimir Kltischkon, për të prekur majat e boksit në peshat e rënda.

Por, përkundër dy humbjeve në dy luftërat e fundit (Tyson Fury dhe Anthony Joshua), Klitschko nuk e ka ndërmend të largohet nga boksi, jo së paku pa e organizuar edhe një meç me anglezin 27 vjeçar.

“Ne jemi duke shikuar gjitha qytetet potenciale për këtë rimeç, kjo luftë do të ndodh”, ka deklaruar promotori Eddie Hearn./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals