Mbahet konferenca “10 vite pas decentralizimit” – Lajmi.net
Mbahet konferenca “10 vite pas decentralizimit”
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 8:51, 13 June 2018
Në 10-vjetorin e miratimit të rregullativës për pushtetin lokal, njëherësh Jubileut të themelimit të Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale (KLGI), sot mbahet konferenca jubilare e qeverisjes lokale.

Konferenca mban titullin “10 vite pas decentralizimit dhe konstituimit të qeverisjes lokale – sfidat e një dekade, rrugëtimi në dekadën e dytë”.

Ngjarja do të bëjë bashkë akterët kyç lokalë, nacionalë dhe rajonalë me qëllim të prezantimit të sfidave dhe ofrimin e kontributit në sferën e qeverisjes lokale përmes nxjerrjes së konkluzioneve dhe rekomandimeve për temat me interes për komunat.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO