Matthaus: Ky sulmues është më i mirë se Suarez, Benzema e Diego Costa (FOTO) – Lajmi.net
Matthaus: Ky sulmues është më i mirë se Suarez, Benzema e Diego Costa (FOTO)
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 11:57, 24 February 2017
Lothar Matthaus nuk ka dyshime.

Ish mbrojtësi i Bayern Munichut, Lothar Matthaus e vlerëson Robert Lewandowskin si sulmuesin më të mirë në botë.

Ai beson se reprezentuesi polak është më i mirë se ylli i Barcelonës, Luis Suarez dhe sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema.

“Ai është më i mirë se të tjerët si Benzema e Suarez. Diego Costa po ashtu shënon shumë gola por Lewandowski luan rol edhe më të madh në lojën e skuadrës së tij”, deklaroi Matthaus për “Sport Bild”, përcjell “lajmi.net”.

“Ai shënon me të majtën, të djathtë, me kokë, shërben asistime dhe është i mirë me top. Suarez është realizator tipik por Lewandowski ka lindur me një kuptim më të madh të futbollit”, theksoi ai. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6  

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble