Matoshi: Haradinaj nuk i ofendoi gazetarët, e as nuk i quajti të pashkollë – Lajmi.net
Matoshi: Haradinaj nuk i ofendoi gazetarët, e as nuk i quajti të pashkollë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:09, 13 September 2017
Shefi i Zyrës për Informim në qeverinë e Kosovës, Halil Matoshi është shprehur i bindur se kryeministri, Ramush Haradinaj sot nuk i ka fyer gazetarët.

Sipas tij, reagimi i Haradinajt ndaj gazetares së EkonomiaOnline ka qenë vetëm një keqkuptim.

“T’u pas mirëkuptim dhe respekt për gazetarët mund të them se ky është një keqkuptim që ju ka dhënë një dimension që nuk e ka. Ai nuk ka thënë se jeni të pashkollë ju ka thënë se ju duhet ma shume etikë ma shumë profesionalizëm dhe ma shumë shkollë, shkolla e jetës nuk përfundon kurrë. Po bëhet një fushatë e pakuptim kundër Haradinajt, ditëve të fundit gazetarët kanë qenë të pranishëm në të gjitha aktivitetet e kryeministrit”, ka thënë Matoshi në Info Magazinë të Klan Kosovës.

Ai ka shtuar se ofendim do të ishte nësëti Haradinaj të ju thoshte gazetarëvese ju jeni perfekt nuk keni nevojë për profesionalizëm për etikë.

“Nuk ka pas arrogancë, ma dashamirës ndaj mediave se z.haradinaj nuk do të ketë. Interpretimi i temave duhet të jetë i saktë, sot është interpretu në mënyre të pasaktë deklarata e ambasadës së SHBA-ve”, ka theksuar Matoshi./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master