Maskë për flokë të dendur dhe të bukur (Video) – Lajmi.net
Maskë për flokë të dendur dhe të bukur (Video)
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 10:53, 2 January 2017
Nëse dëshironi flokë të dendur dhe të bukur, provoni këtë recetë.

Fjala është për metodën plotësisht natyrale për rritje të flokëve. Ia vlen të provohet.

Procedurën përsëriteni vetëm një apo dy herë në javë, gjatë dy muajve, transmeton Telegrafi.

Përbërësit e nevojshëm:

1. Dy lugë supe vaj ricini,
2. Një të verdhë të vezës,
3. Një lugë supe mjaltë.

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit e përmendur më sipër. Tundni me lugë.

Masën e përftuar më parë vendoseni në skaje të flokëve, kurse pjesën tjetër pastaj lyeni në tërë flokët.

Mblidhni flokët në gërshet dhe vendosni kapelën e dushit (mund të shërbejë edhe qesja).

Mbani ashtu maskën në kokë 2 deri 4 orë. Lani me shampon apo regjenerator.

Procedurën përsëriten një deri në dy herë në javë gjatë dy muajve. /Telegrafi/

Fjalët kyçe: Flokë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball