Maska me portokall, ideale për fytyrë të yndyrshme – Lajmi.net
Maska me portokall, ideale për fytyrë të yndyrshme
Autori: Lajmi.net GenderLifestyle 16:50, 1 March 2016
Portokallet janë një frut me shumë vlera ushqyese për organizmin pasi janë të pasura me Vitaminë C, me acid askorbik, me vitamin B6, flavonide dhe fibra.

Kur aplikohet si maskë në fytyrë, portokalli ndikon në largimin e yndyrës së tepërt nga lëkura duke e pastruar atë. Ndërkohë nga ana tjetër kur përzihet me mjaltë, kjo maskë e hidraton lëkurën në mënyrë perfekte.

Mënyra e përdorimit:
Përzieni lëngun e gjysmë kokrre portokalli me pak mjaltë dhe aplikojeni në fytyrë. Lejeni maskën të veprojë për 20 minuta e më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2