Martesa 70 vjeçare e çiftit të moshuar frymëzim për të rinjtë – Lajmi.net
Martesa 70 vjeçare e çiftit të moshuar frymëzim për të rinjtë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 14:58, 14 February 2018
95 vjeçari Imara Fakiri tha se domethënia e emrit të tij është “ndërtues”. “Familja më ka vendosur këtë emër në mënyrë që të ndërtoj vet shtëpinë time. Mendoj se i kam dalë hakut emrit tim.”

Martesa e lumtur 70 vjeçare mes Imara Fakiri (95) dhe Hazra Buzazi (86) në Tunizi e cila ka kohë që ka kaluar gjysmë shekulli, paraqet burim frymëzimi për të rinjtë, shkruan Anadolu Agency (AA).

Çifti i cili jeton në veri të vendit, në një fshat në rajonin Gar ed-Dima, në kufi me Xhezajirin, kanë 13 fëmijë dhe 67 nipër e mbesa.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO