Marrëveshja, përfundon pas 5 orësh takimi Rama-Basha – Lajmi.net
Marrëveshja, përfundon pas 5 orësh takimi Rama-Basha
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 15:39, 18 May 2017
Ka përfunduar pas 5 orësh e 20 minutash takimi mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës.

Takimi i detajimit të marrëveshjes së arritur në orët e para të ditës së sotme është zhvilluar në pallatin e Kongreseve.

Bisedimet kanë nisur rreth orës 10:00 të mëngjesit dhe tani kanë dalë.

Basha ka qenë i shoqëruar prej Oerd Bylykbashit dhe Edi Rama nga sekretari i Përgjithshëm në Kryeministri, Engjëll Agaçi.

Basha tha se marrëveshja do të bëhet shumë shpejt publike edhe për mediat, teksa përflitet edhe një tjetër datë për mbajtjen e zgjedhjeve, atë të 25 qershorit, ndërsa paketa McAllester propozonte datën 16 korrik.

Ndërsa Rama ka preferuar që të mos prononcohet për mediat, duke rënë kështu dakort me Bashën që gjithçka do të behet publike shumë shpejt për mediat dhe mbarë opinion publik.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball