“Marrëveshja për emrin”, paralajmërohen protesta – Lajmi.net
“Marrëveshja për emrin”, paralajmërohen protesta
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 16:03, 13 June 2018
Organizata “Të rinjtë për Maqedoninë” dhe “Komitët” kanë paralajmëruar protesta për sonte kundër ndryshimit të emrit Kushtetues të Maqedonisë.

Përmes thirrjes “Mjaft ndejtëm në gjumë, nuk do të lejojmë Veri” ata në rrjetit social Facebook po organizohen për protestën e sontme të cilën e kanë paralajmëruar ta mbajnë përpara Kuvendit në orën 20:00 të mbrëmjes.

Duke folur mbi situatën e sigurisë në vend pas publikimit të marrëveshjes për emrin ministri i Brendshëm Oliver Spasovski ka thënë se nuk ka vend për shqetësim dhe se situata është stabile.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO