Marotta konfirmon largimin e yllit të madh nga Juventus – Lajmi.net
Marotta konfirmon largimin e yllit të madh nga Juventus
Autori: Lajmi.net Serie ASport 6:54, 15 May 2018
Gianluigi Buffon pritet të pensionohet pas përfundimit të këtij sezoni.

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Giuseppe Marotta ka pranuar se Gianluigi Buffon pritet të pensionohet pas përfundimit të këtij sezoni.

Marotta ka thënë se Buffon do të jetë vështirë të zëvendësohet te “Bianconerët”.

“Duhet të kënaqemi me të kaluarën dhe të tashmen e një kampioni. Një kampion është i tillë kur në momentin e largimit lë diçka të pashlyeshme nga këndvështrimi profesional dhe njerëzor”, u shpreh ai, përcjell “lajmi.net”.

“Lider i vetes dhe i ekipit, do të jetë e vështirë ta gjejmë një zëvendësues, sidomos për mënyrën si përfaqëson vlera pozitive”, theksoi Marotta. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO