“Marca”: Barcelona do të largohet nga La Liga (FOTO) – Lajmi.net
“Marca”: Barcelona do të largohet nga La Liga (FOTO)
Autori: Lajmi.net La LigaSport 9:59, 9 September 2017
"Marca" ka parashikuar largimin e Barcelonës nga La Liga.

Barcelona do të largohet nga La Liga.

Ky është titulli në ballinën e sotme të përditshmes sportive madrilene “Marca”.

Sipas saj, ekipi katalan do të tërhiqet nga Kampionati spanjoll nëse Katalonia pavarësohet nga Spanja.

Barcelona dhe largimi i mundshëm nga La Liga është bërë sërish temë e nxehtë në Spanjë.

Por, presidenti i La Ligës, Javier Tebas ka shprehur besimin e tij se Barcelona do të mbetet pjesë e kampionatit spanjoll në futboll, përcjell “lajmi.net”.

Kurse, mendimin e tij e ka dhënë edhe trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane që ka thënë se nuk mund ta paramendojë La Ligën pa ekipin e Barcelonës. /Lajmi.net/


Fjalët kyçe: . Barcelona

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2