Maqedoni, shfuqizohet ndalesa për shitje të alkoolit pas orës 19 – Lajmi.net
Maqedoni, shfuqizohet ndalesa për shitje të alkoolit pas orës 19
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 22:57, 5 December 2017
Në seancën e sotme qeveritare, u vendos që Ministria e Ekonomisë, brenda dy muajsh, duhet të paraqesë një propozim për ndryshimin e ligjit për tregtinë për shfuqizimin e kohës për shitjen e alkoolit dhe shfuqizimin e kufizimit kohorë poashtu.

Sipas vendimit të sotëm të qeverisë, ndryshimet do t’i referohen ndalimit të shitjes së alkoolit në kioska, për të cilat do të lëshohet një licencë, njoftoi shërbimi i shtypit qeveritar.

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master