Mantia me patate dhe milfoj – Lajmi.net
Mantia me patate dhe milfoj
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:59, 16 May 2017
Përbërësit

Petë milfoj
2-3 patate të mëdha të ziera
1 qepë
1 domate
salcë
biber i zi
kripë

Përmbi:
jogurt
hudhër
kripë

Hapat:
Patatet e ziera shtypni, në tigan hidhni vaj vegjetal dhe fergone qepën. Qepës ia shtoni domatet e prera dhe pak biber të zi. Këtë sos ia bashkangjitni patateve të shtypura. Milfojin e ndani në 4 pjesë. Glazurën e patateve e vendosni në midis të milfojit. Në temperaturë 190 gradë celsius i pjekeni. Përmbi ia derdhni jogurtin me hudher. Biberin e kuq me pak vaj fërgoni dhe derdhni përmbi milfojat.

Fjalët kyçe: mantia me patate

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool