Manchester United e nis me fitore sezonin e ri në Premierligë – Lajmi.net
Manchester United e nis me fitore sezonin e ri në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 22:51, 10 August 2018
Manchester United ka shënuar fitore të vështirë por shumë të rëndësishme në ndeshjen hapëse të Premierligës.

‘Djajtë e Kuq’ kanë mposhtur 2:1 Leicester Cityn në ‘Old Trafford’.

Jose Mourinho e nisi këtë ndeshje me shumë mungesa në formacionin startues, por në fund arriti të marrë pikët e kërkuara.

Start më të mirë të kësaj ndeshje nuk kanë mundur ta mendojnë as tifozët e Manchester United, kur Paul Pogba shënoi për 1:0 në minutën e tretë nga penalltia.

Vazhdimi i ndeshjes solli lojë të barabartë, ku u shënuan edhe dy gola.

Luke Shaw në minutën e 83′, dyfishoi epërsinë për Unitedin.

Leicester City ngjalli shpresat kur Jamie Vardy shënoi për 2:1 në minutën e 92′, por kjo ishte e gjitha që bënë mysafirët.

Xhiron e ardhshme ‘Djajtë e Kuq’ udhëtojnë për t’u takuar me Brightonin./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO