Man Utd fiton derbin ndaj Liverpoolit – Lajmi.net
Man Utd fiton derbin ndaj Liverpoolit
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 15:23, 10 March 2018
Marcus Rashford ishte hero i ndeshjes me dy golat e fitores për ekipin e Manchester United.

Manchester United mposhti Liverpoolin me rezultat 2:1 në derbin e xhiros së 30-të në Premierligë.

“Red Devils” fituan ndaj rivalit të vjetër falë dy golave nga sulmuesi i ri anglez, Marcus Rashford, në pjesën e parë të lojës në Old Trafford.

Liverpool u rikthye në lojë në pjesën e dytë pas autogolit nga Eric Bailly, përcjell “lajmi.net”.

Por, përkundër përpjekjeve të ndryshme dhe gjashtë minutave lojë shtesë, “Reds” nuk e gjetën golin e barazimit. /Lajmi.net/  

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO