Man Utd befason me vendimin për Shaqirin – Lajmi.net
Man Utd befason me vendimin për Shaqirin
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 13:42, 10 July 2018
Xherdan Shaqiri kërkohet nga dy top klube nga Premierliga.

Manchester United ka ndërhyrë në interesimin e Liverpoolit për transferimin e mesfushorit të Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri.

“Daily Star” ka raportuar se Manchester Unitedi i ka ofruar Stoke Cityt dëmshpërblim prej 15 milionë eurosh, 2.5 milionë më shumë se Liverpooli.

Trajneri i Manchesterit, Jose Mourinho, e sheh Shaqirin si përforcim ideal për repartin ofensiv dhe për këtë arsye po e kërkon me ngulm kalimin e tij në “Old Trafford”.

Shaqiri do të largohet gjatë kësaj vere nga Stoke City, kurse çmimi i klauzolës së tij për lirim është 12.5 milionë euro.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO