Mamaja tmerrohet nga mesazhet e së bijës 10-vjeçare – Lajmi.net
Mamaja tmerrohet nga mesazhet e së bijës 10-vjeçare
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 11:09, 21 January 2018
Mamaja e një vajze 10-vjeçare u tmerrua kur zbuloi mesazhet e së bijës me një prej shokëve të saj të klasës.

Gruaja, e cila nuk ka preferuar të identifikohet, gjeti disa mesazhe mjaft shqetësuese në telefonin e vajzës së saj të vogël.

E reja ishte duke komunikuar me një shokun e saj të klasës, i cili i kërkonte që ajo t’i dërgonte foto lakuriq.

Në mesazhet që i dërgonte, ai i kërkonte të ishte pak më shumë seksi dhe me foto më joshëse, provokuese.

Pasi arriti të zbulonte mesazhet, ku dy të rinjtë flisnin për tema “të nxehta” në Instagram dhe ai i kishte dërguar edhe foto të tijat, vajza shpërtheu në të qara.

Mamaja e saj thotë:

E dija për këtë djalë që e kishte shok në shkollë dhe që pëlqeheshin. Ishin “të dashur”. Ime bijë përdor telefonin e saj për të komunikuar me shokët dhe shoqet e saj, por kur zbulova këto mesazhe ngela e tronditur. Nuk po bëjnë ndonjë gjë të madhe, ama janë vetëm 10-vjeç. Çfarë mund të pres më shumë prej tyre në të ardhmen?”

Pas konstatimit të këtij problemi, prindërit komunikuam mes tyre për të mbajtur nën kontroll dhe në vëzhgim fëmijët nga të dyja palët.

 

Fjalët kyçe: 10 vjecare, Bijë, Mesazhe, nëna

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool