Maloku në premierën botërore të filmit ‘The Zookeeper’s Wife’ (Foto) – Lajmi.net
Maloku në premierën botërore të filmit ‘The Zookeeper’s Wife’ (Foto)
Autori: Lajmi.net Kulturë/Arte 11:40, 8 March 2017
Aktori i ri kosovar Val Maloku i cili pati paraqitjen e parë para publikut në filmin ‘Babai’ nga Visar Morina, po vazhdon karrierën prej aktorit.

Ai pas filmit ‘Babai’ ka luajtur edhe në serialin Legends dhe së fundmi në filmin ‘The Zookeeper’s Wife’ nga Niki Caro, përkrah aktorëve të famshëm si Jessica Chastain dhe Daniel Brühl.

Ky film pati premierën botërore dje, 7 mars 2017, në Varshavë të Polonisë ku Val Maloku së bashku me pjesën tjetër të ekipës parakaluan në tepihun e kuq.

‘The Zookeeper’s Wife’ është i bazuar në ngjarje të vërtetë për një familje polake, të cilët i dalin në ndihmë hebrenjëve dhe Val Maloku luan rolin e djalit të Antonina dhe Jan Zabinski. /Lajmi.net/

 

 

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals