Mali i Zi në short me flamurin e Shqipërisë (FOTO) – Lajmi.net
Mali i Zi në short me flamurin e Shqipërisë (FOTO)
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 15:28, 24 February 2017
Emri i Malit të Zi është shoqëruar me flamurin kombëtar të Shqipërisë.

Shorti për Kampionatin Botëror në vaterpolo, i cili u hodh në Budapest, u karakterizua me një gabim të madh nga organizatori, përkatësisht Federata Ndërkombëtare e Vaterpolos.

Kjo pasi emri i Malit të Zi është shoqëruar me flamurin kombëtar të Shqipërisë, raporton “Zëri.info”.

Image

Kjo i ka “çartur” jo vetëm malazezët, por edhe serbët. Mediat e tyre e kanë konsideruar këtë rast si skandal të madh.

Kurse, Federata e Malit të Zi ka njoftuar se i është kërkuar falje nga Federata Ndërkombëtare për gabimin e lëshuar.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6  

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO