Makinat më të shitura të botës në vitin 2017 – Lajmi.net
Makinat më të shitura të botës në vitin 2017
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:27, 24 December 2017
Makinat globale të pasagjerëve dhe shitjet e lehta komerciale shënoi një rritje prej pothuajse 5% gjatë tremujorit të parë të vitit 2017, sipas shifrave të publikuara nga JATO Dynamics.

Regjistrimet e automjeteve arrinin në 21.24 milionë në 52 tregjet e mbuluara nga JATO.

Nëse po kërkoni të dalni nga turma, këto janë makina për t’u shmangur. Ne do të kalojmë nëpër top 30 makinat më të shitura të vitit 2017, transmeton lajmi.net.

Fjalët kyçe: 2017, Makinat, Shitje

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3