Makina sportive e jashtëzakonshme që do të prodhohet vetëm në 5 ekzemplarë (Foto) – Lajmi.net
Makina sportive e jashtëzakonshme që do të prodhohet vetëm në 5 ekzemplarë (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 15:55, 22 August 2017
Ken Okuyama ka marrë bazën e një Lamborghini Aventador për të krijuar një makinë sportive të jashtëzakonshme që do të prodhohet vetëm në 5 ekzemplarë.

Dizenjuesi i famshëm, i cili ka nxjerrë modele si Ferrari Enzo, pas Kode 57 që zotërohet nga Floyd Mayweather, tashmë do të sjellë Kode 0.

Çmimi i kësaj makine fantastike është rreth 1 700 000 euro.

Lamborghini Aventador arrin nga 0 në 100 km/h për 2.9 sekonda, por mendohet se Kode 0 mund të jetë edhe më i shpejtë. Kjo është e mundur për shkak të peshës prej 1550 kg dhe formave që ngjajnë me ato të makinave sportive të viteve ’70.

Vetë Okuyama pranon se ky model është një homazh për Lamborghini Countach dhe Lancia Stratos. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO