Makina më e shtrenjtë e të gjitha kohërave? (FOTO) – Lajmi.net
Makina më e shtrenjtë e të gjitha kohërave? (FOTO)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:41, 1 November 2017
Makina e fundit Ferrari që ka fituar 24 Orët e Lë Manshit mund të bëhet makina më e shtrenjtë e historisë kur të dalë në ankand në fillim të vitit 2018.

“1964 275 P” fitoi garën që zgjat plot një ditë në vitin 1964 dhe që nga ky vit asnjë makinë tjetër Ferrari nuk e ka fituar këtë garë.

Pra, në muajin shkurt pritet që të thyhet rekordi i shitjes së një makine, që mbahet sërish nga një Ferrari, ai “1962 250 GTO”, që është shitur për 38 milionë dollarë në vitin 2014, në Kaliforni.

Kjo shifër pritet që të kalohet në ankandin që do të zhvillohet në Paris.

Fjalët kyçe: Ferrari

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown