Makina e Hitlerit vlen më shumë se 7 milionë dollarë, pronari refuzon ofertën (Foto) – Lajmi.net
Makina e Hitlerit vlen më shumë se 7 milionë dollarë, pronari refuzon ofertën (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:50, 24 January 2018
Pronari i të famshmit Mercedez Benz 770k Grosser i vitit 1939, i përdorur për një kohë të gjatë nga Adolf Hitleri ka refuzuar ofertën e bujshme prej 7 milionë dollarësh gjatë ankandit të zhvilluar në Scottsdale, Arizona me pretendimin se makina në fjalë vlen shumë më tepër.

Një makinë shumë e debatueshme, për shkak se ishte e lidhur ngushtë me Führerin, i cili e përdori për një kohë të gjatë, si një makinë parade për personalitete të njohura dhe për parada të mëdha naziste gjatë viteve 1939-1941.

Makina e famshme, që është fotografuar me mijëra herë, ka ardhur e ruajtur në mënyrë perfekte deri në ditët tona, bashkë me targën origjinale “1A 148461”, dokumentet e SS dhe ato të ofiçinave të Mercedesit. /gsh/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper