Majmuni adopton qenushin, shikoni si e mbron nga qentë tjerë (Foto) – Lajmi.net
Majmuni adopton qenushin, shikoni si e mbron nga qentë tjerë (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 19:27, 19 March 2017
Shpesh herë është mahnitëse të shohësh se si ndjenja e amësisë tek kafshët transcedentohet tek speciet e tjera në mbretërinë e tyre.

Në qytetin indian, ky majmun luan rolin e nënës dhe kujdeset për qenushin e vogël, transmeton lajmi.net

Majmuni kujdeset për të, e ushqen madje edhe me duart e veta.

Njerëzit që e kanë parë këtë ngjarje, kanë mbetur të mahnitur. Ata madje janë prekur se si madje majmuni e ushqen qenushin para se të hajë për vete.

Shikoni fotot më poshtë dhe do të bindeni për dashurinë dhe sakrificën e këtij majmuni. /Lajmi.net/monkey-adopts-stray-dog_4 monkey-adopts-stray-dog_3 monkey-adopts-stray-dog_2 monkey-adopts-stray-dog_1

monkey-adopts-stray-dog_8 monkey-adopts-stray-dog_9 monkey-adopts-stray-dog_6 monkey-adopts-stray-dog_7 monkey-adopts-stray-dog_5

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO