“Majlinda gati për botëror” – Lajmi.net
“Majlinda gati për botëror”
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 20:54, 18 August 2017
Majlinda Kelmendi është duke i bërë përgatitjet e fundit për Kampionatin Botëror të xhudos, i cili do të mbahet në Budapest të Hungarisë, nga 28 gushti deri më 3 shtator.

Se Majlinda është gati për këtë garë e ka konfirmuar edhe trajneri i njohur Driton Kuka.

“Gati për Botërorin e Budapestit”, ka shkruar trajneri Driton Kuka në facebook.

Trajneri e ka konfirmuar se kampionia olimpike është e gatshme për ta arritur suksesin e radhës.

Siç dihet, Kelmendi është kampione e dyfishtë botërore dhe do ta synojë trofeun e tretë në karrierë.

Fjalët kyçe: Majlinda Kelmendi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush