Magjia e AC Schnitzer në modelin e ri të BMW Seria 5 (Foto) – Lajmi.net
Magjia e AC Schnitzer në modelin e ri të BMW Seria 5 (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 10:04, 14 August 2017
Kompania Gjermane për modifikimin e veturave, AC Schnitzer nuk ka humbur kohë duke sjell pakon modifikuese për modelin e ri BMW Seria 5.

Në aspektin vizual, vetura ka pragje të reja anësore, spojler të përparmë dhe të pasmë të modifikuar si dhe sistem të ri për shkarkimin e gazrave. Sa i përket brendësisë, AC Schnitzer ka dizajnuar tepih / tapete të reja si dhe pedalet prej alumini.

Sa i përket performancës, këto modifikime përfshijnë dy variante, atë 540i dhe 530d, transmeton Express. Për variantin me benzinë, motori standard 3.0-litër me gjashtë cilindra në vijë të drejtë me 340 kf është fuqizuar në 400 kf. Përderisa, varianti me naftë nga 265 kf është fuqizuar në 315 kf.

Fjalët kyçe: AC Schnitzer, BMW Seria 5

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool