Luka Modric me postim që do ua ‘shkrijë zemrën’ – Lajmi.net
Luka Modric me postim që do ua ‘shkrijë zemrën’
Autori: Lajmi.net La LigaSport 18:29, 5 December 2018
Luka Modric e fitoi zyrtarisht për herë të parë Topin e Artë në karrierën e tij.

Luka Modric arriti që të bëhet lojtari i parë që e fiton Topin e Artë, pas një dekade të dominuar nga Cristtiano Ronaldo dhe Leo Messi.

Mesfushori kroat la pas vetes portugezin, Antoine Griezmannin, ndërsa argjentinasi u rendit i pesti nga France Football, përcjell “lajmi.net”.

Luka Modric po e shijon suksesin e arritur në këtë vit, ndërsa ka postuar një foto tejet emocionale.

Kroati ka postuar një foto kur ishte i vogël, gjersa shihet se ka një top, por që ai e ka bërë atë të artë.

“Gjërat më të mira nuk vijnë lehtë”, ka shkruar Modric në Twitter. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO