Luftë mes hienës dhe luanit, përfundime të papritura! (Video) – Lajmi.net
Luftë mes hienës dhe luanit, përfundime të papritura! (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 10:36, 18 April 2017
Të gjithë e dimë se luani është mbreti i xhungës, por kur vjen radha tek ushqimi, ka të tilla kafshë që s'mund të përmbahen dot, si rasti i hienës, shkruan lajmi.net

Derisa luanët kishin zënë një buall si ushqim, hienat u grumbulluan për t’ju bashkuar ‘drekës’.

Ata tentuan që të hanin, duke u përzierë në turmën e luanëve, por nuk ja dolën, kështu që përdorën një tjetër strategji. Hienat filluan të kafshonin një nga një luanët, derisa i larguan të gjithë nga bualli.

Në këtë formë, ato dolën fitimtare ndaj luftës me luanët dhe ushqimi i servuar tashmë ishte i tëri vetëm për to. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Buall, hienat, Luanët

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3