Luftë e pamëshirëshme mes vllezërve për pushtet dhe territor – Lajmi.net
Luftë e pamëshirëshme mes vllezërve për pushtet dhe territor
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 20:53, 19 March 2017
Ky është ligji i xhunglës.

Këto fotografi, të një lufte të përgjakshme, të pamëshirshme – deri në vdekje, mes dy tigrave vllezër janë realizuar në Afrikë të Jugut, transmeton lajmi.net

Të fitosh për të qenë dominues edhe një vit ose të humbësh dhe të vdesësh, këto janë çmimet e kësaj lufte të zakonshme për zhunglen.

Fotografi gjerman, Marion Vollborn, ka arritur të shkrepë fotografi të magjishme të kësaj lufte plot gjak dhe armiqësi, mes dy tigrave vllezër./Lajmi.net/ 

Shikoni fotografitë:

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Fjalët kyçe: Lufte, tigrat

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion