Luan Krasniqi: Nga sot ne të gjithë jemi më të varfër pa Fadilin – Lajmi.net
Luan Krasniqi: Nga sot ne të gjithë jemi më të varfër pa Fadilin
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 22:11, 9 June 2018
Luan Krasniqi është sportisti i radhës që ka reaguar për vdekjen e legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri.

Ish boksieri i famshëm shqiptar ka publikuar një shkrim në rrjetin e tij social Instagram, duke shprehur pikëllim të thellë për vdekjen e Vokrrit.

Këto janë fjalët e Krasniqit:

Me pikëllim të thellë mësuam lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta e legjendës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Nga sot ne të gjithë jemi më të varfër pa Fadilin. Shqiptaret humben yllin e futbollit, te rinjtë humben idolin e tyre, shqiptaret humben diplomatin dhe negociatorin e jashtëzakonshem, që falë miqësisë dhe respektit që gezonte anembanë globit, arriti të antarësojë Kosovën në FIFA dhe UEFA. U prehsh ne paqe miku ynë!!

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO