Low: Ronaldo – Messi, ky është futbollist më i kompletuar – Lajmi.net
Low: Ronaldo – Messi, ky është futbollist më i kompletuar
Autori: Lajmi.net La LigaSport 8:40, 26 May 2018
Selektori i Gjermanisë, Joachim Low ka zgjedhur mes Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit.

Trajneri i përfaqësues gjermane Joachim Loew i intervistuar nga prestigjozja Bild, pyejtes se cilin do të dëshironte të kishte në skuadrën e tij mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos i është përgjigjur kështu:

“Nëse do të më duhej të zgjidhja njërin mes tyre do të merrja Messin. Ronaldo është një futbollist i shkëlqyer, një profesiont ekzemplar dhe mbi të gjitha një makineri golash, por unë mendoj se Messi është një lojtar më i kompletuar”, deklaroi trajneri i Gjermanisë duke bërë kështu zgjedhjen e tij.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO