Lotët e një kampioni, Buffon prek zemrat e tifozëve italianë – Lajmi.net
Lotët e një kampioni, Buffon prek zemrat e tifozëve italianë
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 13:50, 14 November 2017
Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në "San Siro", për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes në ndeshjen e parë në "Friends Arena" me rezultatin minimal 1-0.

Kombëtarja e Italisë ka barazuar 0:0 me Suedinë, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës “Rusia 2018”

Italia ka barazuar 0:0 me Suedinë në “San Siro”, për të mbetur kështu jashtë Kupës së Botës, fal humbjes në ndeshjen e parë në “Friends Arena” me rezultatin minimal 1-0.

Italianët dominuan ndeshje nga fillimi e deri në fund, por nuk arritën të thyejnë mbrojtjen e hekurt të Suedisë.

Kështu Italia mbetet jashtë Kupës së Botës të vitit 2018, për herë të parë pas 59 viteve.

Buffon ka shpërthyer në lot pas humbjes duke prekur tifozët në të gjithë botën.


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO