Loriana Kuka mbetet pa medalje në Kampionatin Evropian – Lajmi.net
Loriana Kuka mbetet pa medalje në Kampionatin Evropian
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 16:37, 28 April 2018
Loriana Kuka ka mbetur pa medalje në Kampionatin Evropian të xhudos.

Garuesja nga Kosova është ndalur në repesazh nga portugezja Yahim Ramirez.

Loriana Kuka që garoi në 78 kilogramë u mposht me Ippon pas një gabimi të vogël.

Për Lorianan që debutoi, evropiani nisi me një fitore dhe përfundoi në tetë garueset më të mira në Evropë, që është sukses i madh për të.

Ekipi i xhudos e përfundon evropianin me një medalje të artë, një të argjendtë dhe me dy garues që përfunduan në tetë më të mirët./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO