Loriana Kuka fiton të artën në Kampionatin Evropian në Zvicër – Lajmi.net
Loriana Kuka fiton të artën në Kampionatin Evropian në Zvicër
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 17:31, 11 March 2018
Loriana Kuka të dielën e ka bërë paraqitjen e saj të parë në gara për vitin 2018 dhe atë në një kategori më lart.

Ajo mori pjesë në Kampionatin Evropian që po zhvillohet në Uster të kantonit të Cyrihut në Zvicër duke fituar medaljen e artë pas tri fitoreve.

Përballjen e parë, Loriana e fitoi kundër garueses holandeze, Ilona Lucassen, kurse në gjysmëfinale e mposhti me ‘Ippon’ garuesen belge, Sophie Berger.

Ne finale, ajo ishte shumë më aktive se garuesja e Francës, Valentine Marchand, duke e mposhtur me ‘wazari’ ne sekondat e fundit të ndeshjes, shkruan kosovajudo.com.

“Fundjava e xhudos. Pas medaljes së bronztë të Erza Muminoviq, të fituar në Zagreb, sot Loriana Kuka fitoi të artën në Kupën Evropiane, që po mbahet në Cyrih të Zvicrës. Kuka fitoi medaljen në kategorinë -78 kilogramë”.

“Ndërkohë, në Kupën Evropiane për kadetë në Zagreb, Fatjona Kasapi u ndal në luftën e parë”, thuhet në një njoftim të KOK-ut në Facebook.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO