Loriana Kuka fiton medaljen e argjendtë në ‘Tarragona 2018’ – Lajmi.net
Loriana Kuka fiton medaljen e argjendtë në ‘Tarragona 2018’
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 17:21, 29 June 2018
Po vazhdojnë me sukses të shfaqen xhudistet tona në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.

Gjatë dy ditëve të kaluara, dy xhudiste dhe një xhudist i sollën vendit tonë tre medalje të arta.

Është tani Loriana Kuka që ka arritur po ashtu një sukses të madh, duke fituar medaljen e argjendtë në Tarragona, për të çuar në katër numrin e medaljeve të fituara nga Kosova në këtë turne.

Kuka në luftën për medaljen e artë është mposhtur në finale nga italiania Giorgia Stangherlin, në kategorinë 78 kilogramë.

Kujtojmë Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Akil Gjakova gjatë ditëve të kaluara kanë fituar medalje të arta./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO