Llapi nuk ndalet në merkato, merr edhe sulmuesin e Prishtinës – Lajmi.net
Llapi nuk ndalet në merkato, merr edhe sulmuesin e Prishtinës
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 21:09, 7 August 2018
Tjetër përforcim i rëndësishëm për Llapin në këtë merkato. Klubi nga Podujeva ka zyrtarizuar afrimin e ish sulmuesit të kombëtares shqiptare Ahmed Januzi.

Ish bomberi i Vorskla Poltavës ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me Llapin që në sezonin e ri do të synojë të sigurojë pjesëmarrjen në kompeticionet europiane.

Në 2 sezonet e fundit, Januzi ka qenë pjesë e Prishtinës teksa me skuadrën kryeqytetase arriti të gjente në 11 raste rrugën e rrjetës.

Te Llapi Januzi do të marrë vendin e talentit Mirlind Daku i cili u transferua në Kroaci te skuadra e Osijek gjatë kësaj vere.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO