Llajneri i saktë që do i bëjë sytë tuaj të duken magjepsës – Lajmi.net
Llajneri i saktë që do i bëjë sytë tuaj të duken magjepsës
Autori: Lajmi.net Lifestyle 20:43, 29 April 2017
Sikurse që ulen temperaturat, edhe motivimi juaj për të veshur gjithçka pos “të trashave” bie, andaj mund të bëni diç më tepër duke bërë kombinime me sytë. Kjo sezonë është e toneve të çmueshme, sikurse e arta e ndezur dhe smeraldi, me sasinë e duhur për të prezentuar vjeshtën. Nëse zgjedhni ngjyrën e duhur, gjithçka pastaj varet nga shpirti juaj artistik.

1. Ngjyrë kafe

Nëse i keni sytë ngjyrë kafe, llajneri i kaltër me nuanca e tij është i përshtatshëm edhe për ditën edhe për natën.

2. Ngjyrë lajthie

Ngjyra e ngrohtë, e artë metalike, do i theksojë njollat e verdha në pjesën e brendshme të bebëzës së syrit tuaj, duke i bërë të shkëlqejnë sytë.

3. Ngjyrë të gjelbër

Një kombinim nga parajsa e modës është të kesh sytë e gjelbër me kapakë ngjyrë vjollcë.

4. Ngjyrë e kaltër

Sytë e ftohtë të kaltër do të theksohen nga kontrasti, andaj një hije smeraldi të gjelbër në kapakë do i theksojë njollat e arta që mund të fshihen në të kaltrën e syrit tuaj.

5. Ngjyrë hiri

Theksojeni të kaltrën duke e bërë një kontrast me një të kuqe ngjyrë kafe. Kjo do i bëjë sytë e juaj shumë të ngrohtë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO