Lista Serbe: Askush nga ne nuk u takua me Mustafën për Ushtrinë – Lajmi.net
Lista Serbe: Askush nga ne nuk u takua me Mustafën për Ushtrinë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:37, 20 April 2017
Lista Serbe mohon pretendimet e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa se përfaqësuesit e saj kanë negociuar për formimin e ushtrisë së Kosovës.

Ata, për B92, pohojnë se qëndrimi i tyre mbetet i pandryshuar dhe se nuk do të mbështesë Prishtinën që të formojnë forcat e armatosura, transmeton lajmi.net.

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha se kanë pasur takime me përfaqësuesit serbë për formimin e Ushtrisë, se arsyet për tërheqjen e tyre i ka mësuar në kontakte private, ku ai u njoftua se përfaqësuesit serbë janë të kushtëzuar dhe se ata nuk mund të marrin vendime pa qëndrimin e Beogradit. Lista Serbe mohon pretendimet Mustafa.

Mosmarrëveshjet politike mes anëtarëve të Listës Serbe, sipas Slobodan Petroviq, janë duke u përdorur nga institucionet e Kosovës për të arritur qëllimet e tyre të caktuar.

Përveç krijimit të Ushtrisë, Prishtina ka plane të tjera. Qeveria e Kosovës lajmëroi blerjen e helikopterëve të cilat janë thënë se janë thelbësor që Kosova të jetë gati për raste urgjente. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Isa Mustafa, Lista Serbe

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown