Lista e gjerë e Argjentinës për Botërorin 2018, mungon një super sulmues – Lajmi.net
Lista e gjerë e Argjentinës për Botërorin 2018, mungon një super sulmues
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 12:01, 14 April 2018
Një mungesë e madhe në ekipin e Argjentinës për "Kampionatin botëror 2018".

Ka kohë deri më 14 qershor për fillimin e Kampionatit botëror 2018 në Rusi.

Por, selektorit e disa prej kombëtareve pjesëmarrëse kanë filluar t’i publikojnë listat e gjera të futbollistëve të ftuar për garën e madhe.

Në mesin e tyre është edhe selektori i Argjentinës, Jorge Sampaoli, përcjell “lajmi.net”.

Ai ka publikuar listën e gjerë të futbollistëve të ftuar në ekip ku mungesa më e madhe është ajo e kapitenit të Interit, Mauro Icardi.

Lista: Sergio Romero, Franco Armani, Wilfredo Caballero, Nahuel Guzmán, Agustín Marchesín; Fabricio Bustos, Gabriel Mercado, Nicolás Tagliafico, Nicolás Otamendi, Ramiro Funes Mori, Marcos Rojo, Federico Fazio; Maximiliano Meza, Enzo Pérez, Pablo Pérez, Ever Banega, Giovani Lo Celso, Ángel Di María, Manuel Lanzini, Erik Lamela, Lucas Biglia, Diego Perotti, Eduardo Salvio, Marcos Acuña, Matías Kranevitter, Emiliano Rigoni, Leandro Paredes, Javier Mascherano; Cristian Pavón, Lautaro Martínez, Lionel Messi, Sergio Agüero, Paulo Dybala, Gonzalo Higuaín.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO