Lind foshnja më e madhe në botë, a e dini sa është pesha dhe gjatësia e saj? (Foto) – Lajmi.net
Lind foshnja më e madhe në botë, a e dini sa është pesha dhe gjatësia e saj? (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 19:30, 10 May 2017
Një nënë nga Zelanda e Re ka lindur një nga foshnjat më të mëdha që ka parë ndonjëherë vendi.

Djali i lindur në Wellington, peshon 7.39 kg dhe është 57 cm i gjatë.

Prindërit e foshnjës të cilët nuk donin të identifikoheshin, thanë se ishin të tronditur nga madhësia e tij.

Foshnja është pothuajse dyfishi i madhësisë së bebeve normale dhe 6cm më i gjatë se një porsalindur .

Djali erdhi në jetë mesditën e të hënës në spitalin Wellington dhe lindja u krye përmes operacionit cezarian

Fjalët kyçe: foshnja, foshnja më e madhe

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2