Limaj kërkon ndërhyrje urgjente në konservimin e Kullës së Jasharajve – Lajmi.net
Limaj kërkon ndërhyrje urgjente në konservimin e Kullës së Jasharajve
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:20, 13 February 2018
Prekaz
Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se intervenimi në Kullën e Jasharajve në Prekaz ka nevojë për ndërhyrje urgjente.

Sipas tij, deri në javën e ardhshme do të kenë një raport të qartë për gjendjen e këtij memoriali.

Në anën tjetër, ministri i Financave, Bedri Hamza ka thënë se për vitin 2018 janë ndarë mjetet e caktuara dhe se nuk paraqet asnjë problem për konservimin e kullave, raporton lajmi.net.

Ai ka thënë se për Qeverinë e Kosovës në aspektin financiar nuk paraqet asnjë problem mbështetja financiare. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO