Limaj: Demarkacionin e dialogun nuk e zgjidh qeveria, por deputetët – Lajmi.net
Limaj: Demarkacionin e dialogun nuk e zgjidh qeveria, por deputetët
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:07, 7 December 2017
Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, sot në Kuvend para deputetëve ku po diskutohet për programin e Qeverisë ka thënë, se ka pasur vonesa në trajtimin e për shkak të dinamikes së punës dhe zgjedhjeve që në vend.

Limaj ka thënë, është e rëndësishme që qeveria ka një program para parlamentit, qytetarëve e kjo mund t’i pëlqejë ose jo opozitës, transmeton lajmi.net.

Ai ka thënë, se është duke u diskutuar për një program për katër vitet e ardhshme, ndërsa projektet mund të evoluojnë në të ardhmen.

Limaj tha se qeveria nuk mund të zgjidh as çështjen e demarkacionit e as të dialogun me Serbinë, sipas tij kjo pjesë u takon deputetëve. /Lajmi.net/

 

 

 

Fjalët kyçe: Fatmir Limaj, Kuvend, Qeveria

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels